Jaki hosting pod Magento?

Masz pytania?
Chętnie pomożemy przeanalizować Twój aktualny hosting i dobrać rozwiązanie najlepsze dla Ciebie.
tel: 22 299 2015
Pomoc
hosting magento

Planujesz uruchomienie sklepu internetowego na Magento. Zastanawiasz się, jaki hosting pod Magento będzie odpowiedni?

W tym artykule omawiamy kilka rozwiązań i staramy się zasugerować najlepsze z nich. Dzięki poradom uda Ci się mądrze wybrać hosting dla tego silnika. [minti_spacer height=”20″]

Dlaczego nie hosting współdzielony?

Zwykły, współdzielony hosting to kiedyś sztandarowa usługa firm hostingowych. Wydzielona przestrzeń dyskowa serwera, określony limit na transfer czy liczbę baz danych – i na tym się kończyło.

Dzisiejsze sklepy internetowe są jednak:

  • bardziej skomplikowane technicznie
  • dużo częściej oblegane

Nie zakładasz bowiem sklepu, na którym będziesz sprzedawać 10 produktów miesięcznie, prawda?

Musisz wiedzieć jedno:

Magento oferuje bardzo dużo możliwości swoim użytkownikom, ale ma to swoją cenę. W skrócie: Magento cechuje się zasobożernością.

Nie masz na to większego wpływu. Gdy liczba Twoich klientów zacznie rosnąć, hosting współdzielony zacznie po prostu dostawać zadyszki.

Pamiętaj, że każdy z klientów zanim dokona zakupu, przeklika się przez Twój sklep. Co więcej, tylko pewien odsetek odwiedzających Twój sklep dokona w nim zakupu. Będziesz musiał zatem utrzymywać olbrzymi ruch na stronie swojego sklepu.

Każda odsłona to zapytanie do serwera bazy danych. Magento musi znać:

  • aktualną cenę
  • opis produktu
  • zdjęcia produktu
  • opinie do produktu

Po pobraniu tych danych przetwarza je w locie i generuje podstronę, która zostaje wyświetlona użytkownikowi Twojego sklepu.

Przy znikomym ruchu nie stanowi to problemu, jednak każdy dobrze prosperujący e-commerce ma tak duży ruch, że hosting współdzielony nie daje rady. Nic dziwnego, ten rodzaj hostingu został przecież stworzony dla małych stron firmowych czy blogów.

hosting magento
Przykładowe parametry hostingu współdzielonego. Takie zasoby nie wystarczą dla sklepu na Magento

 

DOBRA RADA Nie decyduj się na taki rodzaj hostingu dla Magento. Może wydawać Ci się, że zawsze można się przenieść na lepszy. Migracja między usługami w większości przypadków nie jest jednak taka prosta. Wymaga przygotowania, jest czasochłonna i często wiąże się z przerwami w dostępie do Twojego sklepu. Zanim uda Ci się przenieść sklep na lepszą maszynę, możesz stracić klientów.

Przenieś się do madhosting bezproblemowo. Wszystko w zaledwie jeden wieczór, bez przerw w działaniu. Sprawdź: Migracja w 3 krokach

 

Jak donosi Neil Patel, 47% klientów oczekuje, że strona załaduje się w mniej niż 2 sekundy. Co więcej, 40% użytkowników opuszcza stronę, której czas ładowania wynosi ponad 3 sekundy.

Wniosek jest jeden. Twój sklep musi działać szybko. W przeciwnym razie zaczniesz tracić klientów, przez co będziesz mniej zarabiać!

Dlaczego nie serwer dedykowany?

Uruchamiając sklep internetowy, szukasz hostingu pod Magento, a nie serwera, dla którego będziesz musiał zatrudnić administratora.

Fakty są następujące:

Serwer dedykowany to fizyczna maszyna, którą musisz skonfigurować samodzielnie lub, z często kosztowną, pomocą specjalisty od zera:

  • zainstalować Linuksa
  • skonfigurować serwer HTTP
  • dodać usługi takie jak baza danych MySQL

Co więcej, takim serwerem trzeba stale administrować, czyli aktualizować wszystkie moduły oraz pilnować, aby wszystko działało sprawnie. Musisz także zadbać o zabezpieczenie takiego serwera przed hakerami.

Brzmi jak karkołomne zadanie? Bo takim właśnie jest! Jeśli nie masz doświadczenia w administracji serwerami, będziesz skazany na dodatkowe koszty pracy administratora serwerów.

Nie zapomnij, że sam serwer dedykowany też swoje kosztuje. Wszak dzierżawisz całą fizyczną maszynę w formie usługi.

Serwery dedykowane
Przykładowa oferta serwerów dedykowanych – zbyt droga opcja jako hosting Magento

Twój serwer jest zlokalizowany w serwerowni wybranej firmy i podłączony do szerokopasmowego łącza internetowego. W praktyce jednak na start aż tak duże zasoby i łącze nie będą Tobie potrzebne.

Jaki inny hosting pod Magento?

Istnieje jeszcze inne rozwiązanie takie jak serwer VPS. Skrót oznacza wirtualny serwer prywatny. To wydzielona część serwera dedykowanego, która w swoim zachowaniu udaje niezależny serwer dedykowany. Przykładowo serwer dedykowany ma 16 GB RAM i procesor 8-rdzeniowy. Można te zasoby podzielić i w teorii stworzyć 8 serwerów VPS z 2 GB RAM i 1 rdzeniem procesora.

Zaletą tego rozwiązania jest niższy koszt. Wada? Tak samo jak w przypadku serwera dedykowanego, VPS-em trzeba administrować samodzielnie.

Jest jeszcze inne rozwiązanie, sprawdź naszą ofertę – idealna alternatywa dla VPS.

5 1 vote
Article Rating
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments